این مجموعه شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرجع فروش پارچه ضدآب ایرانی

آنچه در این مقاله می خوانید:

نحوه ساخت پارچه ضد آب ایرانیاولین پارچه ضد آبساخت پارچه ضد آبسازگاری با محیط زیستصادرات بهترین پارچه ضد آب ایرانی
مرجع فروش پارچه ضدآب ایرانی

با پیروی از اصول جهانی و معتبر پارچه ضد آب ایرانی تولید می شود. کلیه مواد اولیه و پارچه ها و همه مراحل ساخت در داخل کشور تهیه و انجام می گردد. کیفیت بالا و قیمت مناسب در مقایسه با اقسام وارداتی بهترین موقعیت را حتی برای صادارات انواع تولیدات ما  فراهم می کند. البته بازار فروش مستقیم داخلی برای ما مرجع و اصل است.

نحوه ساخت پارچه ضد آب ایرانی

نحوه ساخت و تولید پارچه های محکم بافته شده، اینگونه است که پارچه بافته شده یا پارچه های تار و پودی طوری تولید می شوند که حداقل منافذ متراکم دارا باشند. علاوه بر این، پارچه ضد آب ایرانی با مواد ضد آب و دافع آب هم پوشش داده می شوند تا خاصیت و و یژگی ضد آب بودن آن تشدید شود. دلیل ساخت، عرضه و  تولید پارچه ضد آب ایرانی به این نحوه هم کاملاً واضح است.

ساختار منافذ نباید اجازه دهد قطرات آب از خارج به داخل پارچه نفوذ کنند. در همین حال، ظرافت الیاف همراه با جذب ذاتی رطوبت و توانایی تورم فیبر با افزایش رطوبت، از دیگر ویژگی های مهم پارچه های محکم بافته شده و ضد آب ایرانی است.

اولین پارچه ضد آب

یکی از اولین انواع از چنین پارچه های ضد آب محکم بافته شده ونتیل  Ventile نام دارد. این ماده از الیاف پنبه اصلی (پنبه مصری ریز) ساخته شده بود. در جنگ جهانی دوم این نوع پارچه ضد آب محکم در انگلیس معرفی شد.

چگونه کار می کند؟ از اصل اساده ایی بدین منظور استفاده می کند. وقتی پارچه خشک است، بسیار قابل تنفس است. زیرا الیاف پنبه ساختار تنفسی باز را حفظ می کند. در این حالت، فاصله بین تار و پود حدود 10 μm  است. اما در تماس با آب، الیاف پنبه آب را جذب کرده و منبسط می شوند. در نتیجه، شکافها کاهش یافته و به حدود 3/4 میکرومتر می رسند.

بدین ترتیب پارچه عملاً در برابر آب نفوذناپذیر می شود. مگر آنکه تحت فشار آب بسیار زیاد قرار گیرند. برای نتیجه بهتر پارچه محکم بافته شده DWR (durable water repellent) یا مواد دافع آب قوی و محکم آغشته می شود تا اطمینان حاصل شود پارچه در معرض نفوذ بیشتر آب قرار نمی گیرد.

 

 انواع پارچه های ضد آب و قابل تنفس

مرجع فروش پارچه ضدآب ایرانی
مرجع فروش پارچه ضدآب ایرانی

A) نمای معمولی پارچه محکم بافته شده ، (B) پارچه بافته شده روکش دار و (C) پارچه بافته شده چند لایه

ساخت پارچه ضد آب

امروزه پارچه ضد آب تولید و ساخته شده توسط انسان مانند پلی استر، پلی آمید، اکریلیک و ویسکوز نسبت به تولید پارچه های محکم بافته شده ترجیح داده می شوند. منافذ این سازه های محکم برای نفوذ مولکول های آب بسیار کوچک هستند اما به اندازه کافی بزرگ هستند که باعث می شود بخار آب از آن عبور کند.

یک مثال جالب یک شرکت سوئدی  است. آنها بسیاری از محصولات خود (کت، شلوار، کوله پشتی و …) را از پارچه ای کاملاً بافته شده به نام ” جی-1000 ” تهیه می کنند. پارچه ، ترکیبی از 65: 35٪ پلی استر پنبه است.  برای افزایش مقاومت در برابر آب، با موم گرینلند پوشش داده می شود.

سازگاری با محیط زیست

مرجع فروش پارچه ضد آب ایرانی
مرجع فروش پارچه ضد آب ایرانی

بدین ترتیب لباس های سازگار با محیط زیست را تولید می کند که فاقد PFC هستند. مخفف Perfluorocarbons پرفلوروکربن ها  است. که به گروهی از مواد شیمیایی ساخته شده توسط بشر گفته می شود که فقط از کربن و فلوئور تشکیل شده اند. پرفلوروکربن ها گازهای گلخانه ای قدرتمندی هستند که به عنوان گزینه هایی برای مواد تخریب کننده ازن معرفی شده اند PFC ها در تولید نیمه هادی ها جایگزین کلروفلوئوروکربن ها CFC ها می شوند.

توجه داشته باشید که محصولات ساخته شده از پارچه G-1000 دارای تنفس و بسیار مقاوم در برابر آب هستند اما ضد آب نیستند. با وجود این کت و شلوار های این شرکت سوئدی برای انواع شرایط آب و هوایی از جمله باد، باران کم و برف بسیار عالی هستند.

صادرات بهترین پارچه ضد آب ایرانی

صادرات پارچه ضد آب ایرانی که تمامی مواد اولیه آن در داخل وجود دارد و همه مراحل تولید، ساخت و فروش آن در کشور انجام می شود الویت بالایی برای هم بازار فروش داخلی پدید می آورد.

این موضوع فرصت مناسبی برای شرکت ها بازرگانی و دخیل در امر صادارات پدید می آورد تا نسبت به صادر کردن این محصول کاملا ایرانی وارد شوند.

شاید همیشه در مورد منسوجات و پارچه چشم ما به واردات باشد. اما با توجه امکان تهیه، عرضه، ساخت و تولید انواع پارچه ها بخصوص پارچه ضد آب ایرانی در کشور، صادر کردن پارچه ضد آب ایرانی به کشورهای دیگر می تواند در دستور کار قرار گیرد.

بازار فروش پارچه ضد آب ایرانی مسلما از بعد اقتصادی سودآوری مناسبی برای تولید کننده، صادر کننده و مصرف کننده خواهد داشت.  با سفارش عمده مدت دار و مداوم بدست آوردن مشتری های وفادار دور از دسترس نخواهد بود.

جمشید رحمانی

برای مشاوره و فروش به بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مشاوره و فروش

 این مجموعه شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید